INSPIRACE: Podle koho vařím?

19.01.2019

Ahojte všichni!

Vítám vás u dnešního inspiračního okénka, ve kterém vám představím své oblíbené kuchařky, podle kterých ráda vařím nízkosacharidové a paleo dobroty.

Mou první srdeční záležitostí je Voňavá kuchařka od Lucie Grusové. Lucka je pro mě královnou kuchyně, která s obyčejnými surovinami dokáže neobyčejné věci, její recepty jsou nejen chutné, ale hlavně SMYSLUPLNÉ, protože Lucka vaří ze základních surovin, které jsou pro nás přirozené a výživné. Voňavá kuchařka obsahuje 146 receptů, které jsou lowcarb nebo paleo, ale mnohé z nich i bez masa nebo vhodné do programu Whole30. Recepty jsou velmi dobře, krok po kroku popsány, takže ani začátečník se v kuchařce neztratí, u každého jídla naleznete dobu přípravy, počet porcí i kalorickou hodnotu a rozpis makroživin. Z Lucčiných fotek jídel se vám budou sbíhat sliny! To ovšem není vše, kuchařka obsahuje také spoustu užitečných informací týkajících se jednodlivých výživových směrů a cenné rady pro všechny kuchaře.

Lucky blog plný receptů, tipů a několika shrnutí programu Whole30 je zde: www.paleosnadno..cz , můžete si tam rovnou objednat i Voňavou kuchařku :-), také doporučuji sledovat její instagram @paleosnadno.


Další skvělou inspirací jsou Cukrfree kuchařky 1 a 2.  Autorkou těchto báječných kuchařek je Janina D. Černá, na Cukrfree 2 se podílela spolu s Janou Dell-Plotnárkovou. 

Janina je jednou z nejvýznamějších propagátorů stravy bez cukru v ČR, velmi inspirativní blogerka, výborná kuchařka, autorka nejen kuchařek, ale také Cukrfree on-line programu, žije bez cukru již 6 let a díky této stravě se zbavila poruch příjmu potravy a našla svobodu v jídle. Janiny blog www.cukrfree.cz  je plný skvělých receptů a na e-shopu si můžete zakoupit jž zmíněný Cukrfree on-line program, na který můžete využít 10% slevu při zadání kódu kerolajna10 nebo Cukrfree kurz, kde načerpete mnoho cenných rad a zkušeností k životnímu stylu bez cukru.

Jana, spoluautorka kuchařky Cukrfree 2, je specialistka na celostní výživu a certifikovaná GAPS, NEAT a TČM terapeutka, na jejím webu www.janadellplotnarkova.cz naleznete mimo plno receptů také plno článků a rad o životě bez cukru nebo terapeutické dietě GAPS.

První (černá) Cukrfree kuchařka obsahuje spoustu základních receptů, jako jsou například oříšková mléka či domácí majonéza, mnoho tipů na nízkosacharidové přílohy, abyste se vyhnuli obavám ,,bez rýže to maso přeci nesním, nebo na co si mám namazat máslo?!", dále jednoduchá, rychlá a velmi chutná hlavní jídla a také recepty na sladká jídla bez cukru.

V druhé (bílé) Cukrfree kuchařce naleznete mimo receptů bez cukru a mouky také nepřeberné množství cenných informací o tom, jak vést cukrfree domácnost, jaké jsou nejvhodnější příkrmy u dětí, jak obecně aplikovat u dětí stravování bez cukru, několik stránek o jednotlivých makroživinách a důležitých vitamínech.

Obě Cukrfree kuchařky seženete v knihkupectví nebo u Janiny i Jany (tu bílou) na e-shopu.