INSPIRACE: Přečti si!

30.01.2019

Přináším tip na knihu Supertělo a krátkou recenzi.

    Česko-slovenská lowcarb scéna může být hrdá, protože Vlado Zlatoš se svou ženou Tinou odvedli perfektní práci. Funkční strava a výživný pohyb jsou dva pilíře, na které Vlado s Tinou kladou důraz, jídlo nemá pouze naplnit náš žaludek, musíme živit na prvním místě své buňky. Cvičení by nám nemělo přinést jen velké nefunkční svaly, ale především funkční tělo. Život zahrnuje spoustu dalších oblastí, jako jsou vztahy, peníze, čas,.. jak je optimalizovat? Autoři nezapomněli ani toto v knize Supertělo zmínit. Oceňuji také část věnovanou emočnímu jezení. Na závěr knihy naleznete konkrétní tipy na tréninky a také několik rychlých a chutných receptů, které zvládne naprosto každý.
    Troufám si říct, že po přečtení každý laik pochopí rozdíl mezi cukrovým a tukovým metabolismem, proč je důležité zdraví našich mitochondrií a jak ho optimalizovat, jaké jsou důsledky nekvalitní stravy a jak jim předcházet, důležitost pohybu v každodenním životě. Kniha je napsána v lidském duchu, je konkrétní a výstižná, plná racionálních argumentů, ale žádnou zbytečnou omáčku v ni nenajdete.
    Jedno slovo, které v mých očích vystihuje životní filozofii Vlada a tuto knihu? EFEKTIVITA. Ten, kdo není efektivní, by v přírodě těžko přežil. Ten, kdo efektivní je, má v životě spoustu výhod. Ať už se bavíme o efektivitě metabolismu, cvičení, práce,..Efektivita je extrémně důležitá.
Vlado je v tomto ohledu obrovským vzorem a doporučuji jej sledovat na sociálních sítích a jeho blogu, který je plný hodnotných informací.


Blog: https://www.vladozlatos.com

Instagram: @vladozlatos, @tinaturnerova

Knihu seženete v českých i slovenských knihkupectvích.

,,Motto skutečně zodpovědné osoby zní: Má-li se něco stát skutečností, záleží to jen a jen na mě."