Přednáška prof. Staňka

14. 11. 2019 PARDUBICE - JE NUTNÉ SE PŘIHLÁSIT PŘES FORMULÁŘ NÍŽE A PŘEDNÁŠKU UHRADIT!


Prof. Ing. Peter Staněk, CSc (1948), je slovenský ekonom, evropský prognostik, vizionář, "katastrofista", spisovatel a prognostik pracující v Slovenskej akadémii vied. V letech 1994 - 1998 byl poradcem předsedy vlády SR Vladimíra Mečiara a v letech 1997 - 1998 byl státním tajemníkem na Ministerstvu financí SR. Působil jako předseda vědecké rady Ekonomického ústavu SAV a byl také poradcem premiéra Roberta Fica v jeho první a druhé vládě. V současnosti poradce slovenské vlády pro zahraniční a strategické otázky.

  • již 30 let jsem poradcem různých vlád, premiérů v Evropě i ve světě, vlády se mění já zůstávám....říká prof. Staněk
  • externí poradce prezidenta Si Ťin-pchinga a současného slovenského premiéra Pellegriniho
  • spolupracuje s prof. Součkem, prof. Bártou (egyptolog) a prof. Maříkem (robotika, externí poradce japonského premiéra) a dalšími
  • má dar parapsychologických schopností: telepatie (mimosmyslový přenos informací) a prekognice (předvídaní budoucnosti) a v Evropě jsou pouze dva lidé kteří mají schopnost tvořit architekturu souvislostí, předvídat na základě nich a dynamické rovnováhy budoucnost!
  • sleduje cca 28 různých oblastí společnosti, člověka, přírody a hledá nový druh rovnováhy mezi společností a přírodou - homeostázu, pro svoji práci nepoužívá počítač, je pro něj příliš plochý a neumí myslet v architektuře souvislostí
  • věnuje se výzkumu Mozku, mikrobiomu, dopravě, ekonomice, geopolitice, energetice, vojenské technice, zdravotnictví, stavebnictví, průmyslu 4.0 - robotika, společnosti 5.0 , hospodářským a ekonomickým krizím, vodě, paměti krajiny (signály krajiny) a dalším oborům, hledá mezi nimi vzájemnou Homeostázu - rovnováha uvnitř i vně (člověk, rodina, společnost, příroda, planeta) a vychází z principu neustálé dynamické rovnováhy!